Jaka przyszłość czeka ekonomię społeczną

Już 9 czerwca w Muzeum Śląskim w Katowicach odbędzie się konferencja dotycząca przyszłości ekonomii społecznej. Konferencję organizuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Katowicach i Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Ekonomii Społecznej.

Celem Dni Ekonomii jest rozpoczęcie dyskusji w krajowym i międzynarodowym gronie o wyzwaniach, jakie czekają ekonomię społeczną w sytuacji narastającego kryzysu klimatycznego i migracyjnego oraz dynamicznie postępujących zmian technologicznych i społecznych. Ambicją organizatorów jest przedyskutowanie, w jaki sposób przedsiębiorstwa społeczne mogą przyczynić się do rozwiązywania problemów, które nas coraz bardziej dotykają.

Udział w panelach potwierdzili przedstawiciele Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Europejskiej Federacji Banków Etycznych i Alternatywnych. Oprócz gości z Polski udział w nich wezmą także przedsiębiorcy społeczni i przedstawiciele organizacji związanych z ekonomią społeczną z około 20 krajów EU.

Więcej informacji w sprawie planowanego wydarzenia można zdobyć dzwoniąc na numer: 32 376 75 65. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc uczestnictwo w konferencji należy potwierdzić rejestrując się poprzez stronę: https://tiny.pl/965tl

Program spotkania: W Katowicach o przyszłości ekonomii społecznej

***
data:
9 czerwca 2022 | godz.: 9:30-17:00
miejsce: Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. Dobrowolskiego 1, poziom -4
zapisy: https://tiny.pl/965tl

Podobne informacje:

***
OWES

Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniuprzedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego.