Rybnik: Jak skutecznie wnioskować o środki w konkursie grantowym “Śląskie NOWEFIO 2024-2026”?

Zapraszamy na spotkanie na temat konkursu grantowego “Śląskie NOWEFIO 2024-2026”. Spotkanie odbędzie się 23 maja o 16:30 w siedzibie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku przy ul. Rudzkiej 13C. Aby wziąć udział w szkoleniu, należy zarejestrować się przy pomocy serwisu Evenea.

Nabór wniosków w konkursie na realizację lokalnych inicjatyw oraz na rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych będzie prowadzony w terminie 5 – 28 czerwca 2024 r.. Już teraz zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego omówimy zasady ubiegania się o dofinansowanie.

Informacje o konkursie grantowym

W konkursie będzie można wnioskować w dwóch ścieżkach:

  1. Na realizację lokalnych inicjatyw, czyli działań w dowolnej ze sfer pożytku publicznego na terenie województwa śląskiego.
  2. Na rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych (wniosek może dotyczyć np. zakupu sprzętu związanego z obszarem działań organizacji, adaptacji lokalu, który organizacja wykorzystuje do swojej działalności czy podniesienia kwalifikacji pracowników i wolontariuszy).

W konkursie można uzyskać grant w wysokości do 6 250,00 PLN.

Uprawnionymi do wnioskowania w konkursie na realizację lokalnych inicjatyw są:

  • organizacje pozarządowe (zarejestrowane w woj. śląskim, których przychody w 2023 r. nie przekroczyły 50 tys. zł)
  • grupy nieformalne (trzy pełnoletnie osoby, mieszkające w woj. śląskim) składające wniosek samodzielnie lub z patronem, tzn. z inną organizacją pozarządową.

Uprawnionymi do wnioskowania w konkursie na rozwój instytucjonalny są organizacje pozarządowe (zarejestrowane w woj. śląskim, których przychody w 2023r. nie przekroczyły 50 tys. zł)

Kogo zapraszamy?
Wszystkie osoby zainteresowane ww. konkursem – przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

Zgłoszenia
Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się zarejestrować przez serwis Evenea (link: app.evenea.pl/event/nowefiorybnik2024), zadzwonić (32 739 55 12 wew. 16) lub wysłać maila (anna.bulenda@cris.org.pl).

***
Jak skutecznie wnioskować o środki w konkursie grantowym “Śląskie NOWEFIO 2024-2026”?
data: 23 maja 2024 r. (czwartek) | godz.: 16:30-18:00
miejsce: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, Rybnik, ul. Rudzka 13C, budynek B, sala 3.9 (III piętro). Informacje na temat dojazdu i parkingu znajdziesz tutaj: cris.org.pl/kontakt/.
prowadząca: Anna Bulenda

Konkurs finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030