Żory: Jak skutecznie wnioskować o środki w konkursie grantowym “Śląskie NOWEFIO 2024-2026”?

Zapraszamy na spotkanie na temat konkursu grantowego “Śląskie NOWEFIO 2024-2026”. Spotkanie odbędzie się 5 czerwca o 17:00 w siedzibie Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (Osiedle Władysława Sikorskiego 52, Żory). Aby wziąć udział w szkoleniu, należy zarejestrować się przy pomocy serwisu Evenea.

Nabór wniosków w konkursie na realizację lokalnych inicjatyw oraz na rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych będzie prowadzony w terminie 5 – 28 czerwca 2024 r. Już teraz zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego omówimy zasady ubiegania się o dofinansowanie.

Informacje o konkursie grantowym

W konkursie będzie można wnioskować w dwóch ścieżkach:

  1. Na realizację lokalnych inicjatyw, czyli działań w dowolnej ze sfer pożytku publicznego na terenie województwa śląskiego.
  2. Na rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych (wniosek może dotyczyć np. zakupu sprzętu związanego z obszarem działań organizacji, adaptacji lokalu, który organizacja wykorzystuje do swojej działalności czy podniesienia kwalifikacji pracowników i wolontariuszy).

W konkursie można uzyskać grant w wysokości do 6 250,00 PLN.

Uprawnionymi do wnioskowania w konkursie na realizację lokalnych inicjatyw są:

  • organizacje pozarządowe (zarejestrowane w woj. śląskim, których przychody w 2023 r. nie przekroczyły 50 tys. zł);
  • grupy nieformalne (trzy pełnoletnie osoby, mieszkające w woj. śląskim) składające wniosek samodzielnie lub z patronem, tzn. z inną organizacją pozarządową.

Uprawnionymi do wnioskowania w konkursie na rozwój instytucjonalny są organizacje pozarządowe (zarejestrowane w woj. śląskim, których przychody w 2023r. nie przekroczyły 50 tys. zł)

Kogo zapraszamy?
Wszystkie osoby zainteresowane ww. konkursem – przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

Zgłoszenia
Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się zarejestrować przez serwis Evenea (link do zapisów: app.evenea.pl/event/nowefiozory2024), zadzwonić (32 739 55 12 wew. 16) lub wysłać maila (anna.bulenda@cris.org.pl).

***
Jak skutecznie wnioskować o środki w konkursie grantowym “Śląskie NOWEFIO 2024-2026”?
data: 5 czerwca 2024 r. (środa) | godz.: 17:00-18:30
miejsce: siedziba Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, Osiedle Władysława Sikorskiego 52, 44-240 Żory
zapisy: app.evenea.pl/event/nowefiozory2024
prowadząca: Anna Bulenda

Konkurs finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030