Weź udział w wizycie studyjnej do miejsc organizujących wolontariat

Zapraszamy do udziału w wizycie studyjnej, podczas której poznamy Centrum Wolontariatu w Żywcu prowadzone przez Stowarzyszenie Paramus oraz Żywiecką Fundację Rozwoju. Dowiemy się, jak współpracować z wolontariuszami w efektywny sposób oraz jak poprzez wolontariat rozwijać swoje organizacje/instytucje, a także lokalną społeczność. To już 7 listopada 2023 r. Udział w wizycie jest bezpłatny. Zapraszamy!

Zapisz się: https://app.evenea.pl/event/wizyta-zywiec/

Plan wizyty:

8:30 | Wyjazd z Rydułtów, parking przy Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS, ul. Strzelców Bytomskich 9a

10:30 | Wizyta w Centrum Wolontariatu w Żywcu prowadzanym przez stowarzyszenia Paramus. Centrum działa przede wszystkim na rzecz promocji, wspierania i pośrednictwa wolontariatu. Stowarzyszenie realizuje, organizuje, uczestniczy w wielu wydarzeniach na terenie Żywca. Głównymi działaniami długoterminowymi są: Foto Zawody oraz koordynacja Żywieckiego Centrum Wolontariatu. Od stycznia 2020 Stowarzyszenie pełni też rolę wydawcy lokalnego miesięcznika “Nad Sołą i Koszarawą”.
Więcej informacji o Stowarzyszeniu Paramus i Centrum Wolontariatu: paramus.pl.

12:00 | Spotkanie z przedstawicielem Żywieckiej Fundacji Rozwoju, organizacji aktywnie angażującej się w rozwój i promocję miasta Żywca oraz Żywiecczyzny. Fundacja wspiera inicjatywy w dziedzinach: edukacji, kultury i sztuki, ekologii, zdrowia, demokracji, a robi to głównie poprzez programy edukacyjne, kampanie społeczne, konkursy, programy grantowe oraz stypendialne.
Więcej informacji o Żywieckiej Fundacji Rozwoju: zfr.org.pl

13:00 – 14:00 | Spacer i obiad w Żywcu.

14:00 – 15:30/16:00 |  Powrót do Rydułtów.

Dla kogo?
Do udziału zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji, jednostek samorządu terytorialnego z terenu subregionu zachodniego województwa śląskiego (miast: Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory oraz powiatów: rybnickiego, raciborskiego, wodzisławskiego) współpracujące lub planujące rozpocząć współpracę z wolontariuszami.

Jak się zgłosić?
Aby wziąć udział w wizycie, należy zgłosić się przez formularz zgłoszeniowy na stronie https://app.evenea.pl/event/wizyta-zywiec/ klikając przycisk “Zapisz się” znajdujący się na górze strony.

Uwaga! Zgłoszenia przyjmujemy do 5 listopada 2023 r. (niedziela).

Kontakt do organizatorów:
Dorota Honisz, e-mail: dorota.honisz@cris.org.pl, tel. 729 960 651

***
Wizyta studyjna do miejsc organizujących wolontariat
data: 7 listopada 2023 r. | godz.: 8:30-16:00
wizytowane organizacje: Stowarzyszenie Paramus prowadzące Centrum Wolontariatu w Żywcu oraz Żywiecka Fundacja Rozwoju
koszt: wydarzenie bezpłatne
zapisy: https://app.evenea.pl/event/wizyta-zywiec/ 

Wizyta organizowana jest w ramach Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 “Korpus Solidarności”, współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.