Spotkanie dla organizacji/instytucji organizujących wolontariat i wsparcie na rzecz Ukrainy

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zaprasza na spotkanie dla organizacji/instytucji angażujących się w pomoc Ukrainie, współpracujących z wolontariuszami. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca 2022 r. w Rybniku, startujemy o 16:30.

O czym będziemy rozmawiać?
Tematem spotkania będzie wolontariat na rzecz Ukrainy – jak skutecznie angażować wolontariuszy, jak ich utrzymać w organizacji, jakie wyzwania i trudności stoją przed organizacją współpracującą z wolontariuszami w czasie kryzysu. Liczymy na ciekawą dyskusję, wymianę dotychczasowych doświadczeń oraz pomysłów na organizację i realizację wolontariatu w czasie kryzysu.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, można to zrobić poprzez kliknięcie w poniższy link. Zapisz się na spotkanie: https://app.evenea.pl/event/829228-338/

Adresaci spotkania:
Przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Termin i miejsce spotkania:
6 czerwca 2022 (poniedziałek) o godzinie 16:30 w parku przy kampusie w Rybniku (ul. Rudzka 13C). Spotkanie planujemy w plenerze (jeśli pogoda dopisze) lub zaprosimy Was do naszej sali szkoleniowej w siedzibie stowarzyszenia CRIS – również na terenie kampusu (ul. Rudzka 13C).

Warunek uczestnictwa:
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest rejestracja reprezentowanej placówki – szkoły/koła wolontariatu w Systemie Obsługi Wolontariatu. Rejestracji należy dokonać przed dniem szkolenia, ewentualnie będzie możliwość jej dokonania bezpośrednio przed szkoleniem, prosimy, aby wtedy przyjść na szkolenie 20 min. wcześniej. Link do rejestracji w Systemie Obsługi Wolontariatu:
https://www.korpussolidarnosci.gov.pl/uzytkownicy/register-organization.html

BIO prowadzącej:
Dorota Honisz – z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS związana od 2009 roku – pracownik i członkini stowarzyszenia; współpracuje z organizacjami, społecznościami i liderami społecznymi. Od zawsze animatorka społeczności lokalnych od czasu do czasu trenerka, aktualnie programu Korpus Solidarności

Kontakt do organizatorów:
Anna Bulenda, e-mail: anna.bulenda@cris.org.pl, tel. 32 7395512

***
Spotkanie branżowe dla organizacji organizujących wolontariat i wsparcie na rzecz Ukrainy
data: 6 czerwca 2022 r. (poniedziałek) | godz.: 16:30-18:30
miejsce: park przy kampusie w Rybniku (ul. Rudzka 13C)
zapisy: https://app.evenea.pl/event/829228-338/