Jastrzębie-Zdrój. Z organizacjami i instytucjami miejskimi o wolontariacie

Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój wraz z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji na spotkanie na temat wolontariatu. Spotkanie odbędzie się 21 czerwca 2022 roku o godz. 16:00 w Jastrzębskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Wrzosowej 12 A, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

Adresaci spotkania:
Przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz instytucji współpracujących lub zamierzających rozpocząć współpracę z wolontariuszami z terenu miasta Jastrzębie-Zdrój.

O czym będziemy rozmawiać?
Będziemy chcieli się poznać i omówić zasady współpracy z wolontariuszami w różnych obszarach tematycznych, w różnych branżach. Chętnie porozmawiamy również o wyzwaniach, jakie stoją przed organizacjami/instytucjami podczas współpracy z wolontariuszami, szczególnie w czasie pandemii i wojny w Ukrainie. Przedstawimy także Program Korpus Solidarności, czyli rządowy Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 i zaprezentujemy możliwości, jakie daje uczestnictwo w nim.

Jak się zapisać?
Wypełnij formularz znajdujący się pod tym linkiem: https://app.evenea.pl/event/spotkanie-wolontariat/ lub wyślij maila ze zgłoszeniem na adres: anna.bulenda@cris.org.pl

BIO prowadzącej spotkanie
Anna Bulenda – z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS związana od 2007 roku – najpierw jako wolontariuszka, później pracownik i członkini stowarzyszenia; założycielka i koordynatorka lokalnego centrum wolontariatu działającego przy CRIS; od lat prowadzi szkolenia z zakresu wolontariatu dla organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami oraz wolontariuszy; trenerka programu Korpus Solidarności.

***
Spotkanie dla organizacji/instytucji nt. wolontariatu:
data: 21 czerwca 2022 r. | godz.: 16:00
miejsce: Jastrzębskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Wrzosowa 12a)
zapisz się: kliknij tu i wypełnij formularz lub napisz na adres anna.bulenda@cris.org.pl

Kontakt do organizatorów:
Anna Bulenda, e-mail: anna.bulenda@cris.org.pl, tel. 32 7395512