Tworzenie i funkcjonowanie przedsiębiorstw społecznych

Przedsiębiorstwo społeczne to forma działalności gospodarczej, która łączy w sobie cele społeczne i ekonomiczne. Chcesz wiedzieć czy ten rodzaj gospodarowania jest dla ciebie? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu online, które już 26 czerwca poprowadzi Waldemar Żbik. Zaczynamy o godzinie 13:00.

Zagadnienia:

  • Co to jest przedsiębiorstwo społeczne?
  • Porównanie różnych forma prawnych prowadzenia przedsiębiorstw społecznych (podobieństwa i różnice).
  • Istota działania spółki z o.o. non profit i fundacji, czyli wady i zalety przedsiębiorstw społecznych.

Zapisz się na szkolenie: app.evenea.pl/event/pes/ 

BIO prowadzącego:
Waldemar Żbik – ekonomista (ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) z bogatym doświadczeniem trenerskim, doradczym oraz ogromną wiedzą w zakresie przedsiębiorczości społecznej. Spółdzielczością socjalną zajmuje się od 2006 r. Pomagał w zakładaniu lub prowadzeniu kilkuset firm społecznych w woj. śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim i lubelskim. Autor licznych publikacji dotyczących prowadzenia podmiotów ekonomii społecznej. Twórca eksperckiego bloga: spoldzielniasocjalnawpraktyce.pl

***
Temat: Tworzenie i funkcjonowanie przedsiębiorstw społecznych
data: 26 czerwca 2020 r. | godz.: 13:00-16:00
forma: szkolenie online (webinarium)
prowadzenie: Waldemar Żbik
Zapisy: app.evenea.pl/event/pes/ 

Podobne informacje:

***
OWES

Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniuprzedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego.