Aktywna Społeczność dla Ekonomii Społecznej

Wkrótce – po raz drugi w Polsce – startuje innowacyjny program rozwojowym “Active Citizens for Social Enterprise – Aktywna Społeczność dla Ekonomii Społecznej”. Program pilotuje British Council i Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Program dedykowany jest liderom lokalnym i przedsiębiorstwom społecznym, które prowadzą już swój biznes społeczny lub planują jego uruchomienie. Organizatorzy czekają na liderów przedsiębiorstw społecznych (maks. 2 osoby z organizacji) w tym przedstawicieli: organizacji pozarządowych prowadzących działalność gospodarczą, spółdzielni socjalnych, Sp. z o.o. non profit, ZAZ, WTZ, CIS, KIS).

Celem programu jest wsparcie liderów przedsiębiorstw społecznych w ich działaniach na rzecz rozwoju lokalnego, zrównoważonego rozwoju i wzrostu zaangażowania mieszkańców w społeczną zmianę przy wykorzystaniu narzędzi ekonomii społecznej.

Siła i skuteczność programu “Active Citizens for Social Enterprise – Aktywna Społeczność dla Ekonomii Społecznej” opiera się na uwolnieniu potencjału ludzi i stworzeniu im warunków do zainicjowania zmiany w ich środowisku. Na bazie tych doświadczeń British Council we współpracy z Social Enterprise Academy jesienią 2015 roku uruchomiło pilotażowy program “Active Citizens for Social Enterprise”, którego celem jest kształcenie i wspieranie liderów przedsiębiorstw społecznych.

Kontynuując działania zakończone sukcesem i idąc kluczem programu Active Citizens, tym razem opracowana metodologia pracy skupiła się na potrzebach przedsiębiorców społecznych, którzy realizując cele społeczne, poza prowadzeniem biznesu, bardzo często mają szeroki wpływ na zmianę i poprawę życia lokalnej społeczności. Tworzą na przykład miejsca pracy dla jej członków lub promują aktywną postawę i zachęcają do angażowania się w życie społeczne, edukują bądź bezpośrednio pomagają materialnie najbardziej potrzebującym.

Autorzy programu zakładają, że udział w Active Citizens for Social Enterprise stworzy międzynarodową sieć liderów i facylitatorów przedsiębiorstw społecznych, przyczyni się lokalnie do wzmocnienia i rozwoju ich społecznych biznesów, a globalnie będzie oddziaływać na zrównoważony rozwój, poprawę środowiska i międzykulturowy dialog.

Więcej informacji ma stronie: www.britishcouncil.org/active-citizens.

Zgłoszenia do programu:
Osoby zainteresowane udziałem w programie powinny wypełnić formularz rekrutacyjny i przesłać na adres: pkozak@fise.org.pl do 15 maja 2017 r. W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z Przemysławem Kozakiem pkozak@fise.org.pl lub telefoniczny: 22 622 01 91.

Miejsce szkoleń:

Warszawa (dokładny adres zostanie przesłany do uczestników drogą mailową).

Terminy spotkań:

Zjazd 1: 24-25 maja 2017 r. (16 godz.)
Zjazd 2: 8-9 czerwca 2017 r. (16 godz.)
Zjazd 3: 21-22 czerwca 2017 r. (16 godz.)

Spotkania prowadzone będą w języku polskim. Materiały przygotowane dla uczestników zostaną przetłumaczone na język polski i przekazane uczestnikom.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, pod warunkiem udziału we wszystkich zjazdach. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i ryczał na nocleg w wysokości 70 zł na osobę. Każdy uczestnik pokrywa koszty dojazdu na spotkania we własnym zakresie.

źródło: facebook.com/fundacjafise


OWES
Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu
przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie,
fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego.