Gra komputerowa o Cystersach. Też możesz mieć swój udział!

Już w październiku premiera gry komputerowej, której akcja będzie się dziać w podziemiach zespołu klasztorno-pałacowego w Rudach. Mieszkasz na terenie gminy Kuźnia Raciborska – weź udział w konkursie plastycznym, a Twoja praca będzie mogła zostać umieszczona w grze komputerowej.

Gra powstaje w ramach projektu „Nie szukaj skarbów, masz je w sobie” realizowanego przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Akcja gry będzie toczyła się w podziemiach cysterskiego pałacu i związana jest w legendą o ukrytym tam skarbie. W  1642 r. w okolicach Rud grasowali Szwedzi. Według legendy mnisi ponoć postanowili ukryć swe skarby w podziemiach. Podobno korytarz wiodący do podziemnego skarbca niespodziewanie się zawalił i skarb do dziś czeka na swego odkrywcę. Gra “Cysterski Skarb” polegać będzie na zdobyciu jak największej ilości skarbów. Dzięki zdobytym punktom, gracz będzie mógł wirtualnie przysłużyć się swojej społeczności i zdobyty skarb przeznaczyć na realizację marzeń młodych mieszkańców.

– W ramach projektu zostanie przeprowadzony także konkurs plastyczny, młodzi ludzie będą mogli pokazać miejsca, znajdujące się na terenie gminy Kuźnia Raciborska, które dla nich są ważne i wymagają troski całej społeczności. Tematem konkursu będzie narysowanie miejsca, które zdaniem młodych ludzi wymaga renowacji/remontu lub pokazuje ich potrzeby czy marzenia (np. remont boiska, stworzenie placu zabaw, zorganizowanie koncertu). Prace w dowolnej technice należy złożyć do końca września w sekretariacie MOKSiR-u. Najlepsze prace zostaną wykorzystane jako plansze w grze „Cysterski Skarb”. Główny bohater będzie szukał skarbów, aby np. zorganizować koncert. Przez grę chcemy zachęcić przede wszystkim młode osoby do zwracania uwagi na swoje otoczenie i dbania o dobro wspólne samemu, a nie polegania na innych czy instytucjach, chcemy zachęcić młodych ludzi do myślenia, że ich otoczenie w dużym stopniu zależy od nich samych – mówi Beata Matuszek z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych z Rybnika.

Uwaga! Na prace, które zostaną zakwalifikowane do gry, czekają atrakcyjne nagrody, a 25 października odbędzie się wystawa w MOKSiRze, gdzie można będzie podziwiać wszystkie dzieła młodych twórców.

Więcej informacji udziela Beata Matuszek z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS pod numerem tel. 32 739-55-12 wew. 103 lub mailowo: beata.matuszek@cris.org.pl.

Projekt  jest realizowany dzięki dofinansowaniu w konkursie „Animator Dobra Wspólnego” w ramach programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.