Kobieta z ikrą – droga do siebie. Konferencja regionalna – IV edycja

Już 14 kwietnia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Konstantego Prusa w Rybniku odbędzie konferencja “Kobieta z ikrą”. Spotkanie będzie polem do wymiany doświadczeń oraz budowy nowych relacji w środowisku osób aktywnych zawodowo, biznesowo i społecznie. Konferencja skupi aktywne mieszkanki regionu, które będą rozmawiać o doświadczeniach, wsparciu, wspólnych projektach. Gościem specjalny wydarzenia będzie Natalia de Barbaro.

Uczestnictwo za okazaniem zaproszenia. Zapisy poprzez stronę:  app.evenea.pl/event/ikra2023

CO NAS CZEKA?

12:00 | Uroczyste otwarcie konferencji przez Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczerę.

12:20 | Panel psychologiczny: “Jak wychować dziewczynkę na wolnego człowieka?”
Anna Grzelka – psycholożka i psychoterapeutka, członkini Nadzwyczajna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, członkini zespołu dydaktycznego kursu podstawowego Krakowskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prowadzi indywidualną praktykę terapeutyczną.

13:00 | Trening funkcjonalny z FitOlką
Aleksandra Trocińska – trenerka personalna, instruktorka zajęć grupowych, psychodietetyczka. Łączy trening z odżywianiem i luzem.

13:15 | Blok dyskusyjny: “Kobieta w drodze”
Debata z udziałem inspirujących kobiet:
Julia Wójcik – rybniczanka, mama, lokalna patriotka, zastępczyni dyrektorki Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Rybniku, współtwórczyni Biura Kultury, była Naczelniczka Wydziału Kultury, współorganizatorka wydarzeń kulturalnych w Rybniku. Czynnie zaangażowana w projekty kulturalno-społeczne, członkini zespołów roboczych i komisji działających w obszarze kultury.
Barbara Katychów – Regionalna Dyrektorka Operacyjna w Purmo Group. Zarządza fabrykami w Rybniku i w Yangzhou, w Chinach. Rybniczanka, związana z Rybnikiem i firmą od ponad 25 lat. Coach i trener. Wspiera ludzi w rozwoju w obszarze szeroko pojętego przywództwa. Jej życiowym mottem są słowa Mahatma Gandhi – “Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”. Tworzy markę Leaderself.pl. Współtworzy Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Twoja Siła”. Żeglarka, uwielbia wiatr i przestrzeń. Podróżniczka, inspirują ją ludzie i droga.
Judyta Mojżesz-Zimonczyk – od 15 lat łączy zamiłowanie do public relations i marketingu. Edukowała biznes dzieląc się swoją wiedzą marketingową oraz digitalową pisząc i występując jako prelegent. Była Członkini Kapituły 10. i 11. Edycji Rankingu 50 Kreatywnych w biznesie Brief.pl. Po ponad 12 latach pracy w biznesie postanowiła obrać zupełnie nowy kierunek, została fundraiserem, szefem projektu budowy pierwszej własnej siedziby dla Szkoły Społecznej oraz koordynatorem ds. komunikacji w Stowarzyszeniu Oświatowym “Rodzice-Dzieciom” prowadzącym Społeczną Szkołę Podstawową.

14:00 | Przerwa kawowa

14:30 | Gościni Specjalna
Poszukiwanie wewnętrznej wolności z Natalią de Barbaro

  • Jak odnajdywać to, co mi służy?
  • Jak odnaleźć i praktykować lekkość w swojej codzienności?
  • Jak odnajdywać radość w zwykłości?
  • Jak wrócić do ciała, które odrzuciłyśmy?
  • Jak na co dzień podróżować w głąb siebie?

16:00 | Zakończenie konferencji – podpisywanie książek, networking

Gościnią Specjalną tegorocznego wydarzenia jest Natalia de Barbaro – psycholożka, trenerka umiejętności społecznych, autorka “Czułej Przewodniczki” (bestseller roku EMPIK w kategorii “Rozwój Osobisty”), “Przędzy” oraz zbioru wierszy “Krwawnik, mniszek, ułudka”. Prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet “Własny Pokój”, “Dzikie Dziewczynki”, “Czułe Struny”. Pisze felietony dla “Wysokich Obcasów” i “Charakterów”. Laureatka wielu nagród.

Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: “Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książki to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie.

Prowadzące:

Aleksandra Klich – dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Konstantego Prusa w Rybniku, dziennikarka, autorka kilku książek, niegdyś redaktorka naczelna “Wysokich Obcasów”, od lat prowadzi spotkania wsparcia dla kobiet, autorka wielu książek, ostatnio wydała przewodnik “Rudy Zaczarowane”. W Rybniku jest sekretarzem Górnośląskiej Nagrody Literackiej “Juliusz” – ogólnopolskiej nagrody dla najlepszej biografii roku.
Magdalena Moczała – rybniczanka, kobieta z ikrą, biznesmenka, współprowadzi wiele projektów inwestycyjnych, zmieniających tkankę miejską. Przedsięwzięcia, które dotychczas zostały zrealizowane to modernizacja biurowca PKS w centrum miasta, gdzie siedzibę ma rybnicka firma Hostersi, przebudowa starego hotelu Rondo, gdzie powstało OSIEDLE PARKOWA składające się z 69 mieszkań, które już dziś żyje własnym życiem. W Sarbinowie nad Bałtykiem wybudowała ośrodek wypoczynkowy SEA STAR PREMIUM, obecnie realizuje nowy projekt inwestycyjny w znanym Rybniczanom miejscu w Rudach Pod Dębem. Powstaje tam kompleks restauracyjno-hotelowy, który będzie idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Organizuje od czterech edycji konferencje “Kobieta z ikrą”, bo wie, że w kobietach siła, więc warto się wspierać.

Integralną częścią Konferencji będzie “Strefa Edukacji i Rozwoju” – przestrzeń, w której dostępne będą stoiska przedsiębiorstw społecznych z regionu, prezentujących swoją ofertę w tym zakresie:

  • oferta dla najmłodszych: Szkrabkowo – Niepubliczny Żłobek w Rybniku, Kajtuś II – Niepubliczne Anglojęzyczne Przedszkole Montessori w Rybniku;
  • oferta dla dzieci w wieku szkolnym: Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacja Klasa dla Asa, Stowarzyszenie z wyboru;
  • oferta dla różnych grup wiekowych: Horyzonty Kultury, Centrum Kreatywnej Edukacji Robokids.


Dotychczasowe edycje konferencji cieszyły się ogromnym powodzeniem, skupiły ponad 400 kobiet. Gośćmi honorowymi i prelegentami “Kobiety z ikrą” były takie znakomite osobowości jak Dorota Warakomska, Katarzyna Miller i Jacek Santorski. Pomysłodawczynią i koordynatorką przedsięwzięcia jest bizneswoman Magdalena Moczała.

Honorowy Patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.

Organizator: Spółka DMS. Współorganizatorzy: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Konstantego Prusa w Rybniku.


***
Kobieta z ikrą – droga do siebie. Konferencja regionalna – IV edycja
grupa docelowa: kobiety aktywne zawodowo, opiniotwórcze, działające społecznie, twórczo, chcące się rozwijać, budować relacje, zdobywać nowe doświadczenia – 150 osób
wstęp: za okazaniem zaproszenia
data: 14 kwietnia 2023 r. | godz.: 12:00-16:00
miejsce: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Konstantego Prusa w Rybniku, ul. Księdza Józefa Szafranka 7, 44-200 Rybnik