Baza przedsiębiorstw społecznych

Już 1934 podmiotów zostało zgłoszonych do bazy przedsiębiorstw społecznych. Z ostatnich danych wynika, że najwięcej przedsiębiorstw znajdujących się w bazie jest zarejestrowanych w województwie śląskim – 308.

Jeśli szukacie partnerów biznesowych, podwykonawców lub zleceniobiorców możecie skorzystać z wyszukiwarki przedsiębiorstw społecznych dostępnej na stronie bazaps.ekonomiaspoleczna.gov.pl. Wyszukiwarka w łatwy sposób pozwala odnaleźć podmioty z wybranego województwa i branży. Można także wskazać preferowaną formę prawną poszukiwanego podmiotu oraz fakt czy dany podmiot został nagrodzony Znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

Przedsiębiorstwa społeczne niemal niczym nie różnią się od zwykłych przedsiębiorstw – prowadzą działalność w sferze gospodarczej, zatrudniają personel, sprzedają swoje usługi, konkurują z innymi firmami i ponoszą ryzyko przy prowadzeniu firm. Znaczącą różnicą jest cel ich działalności. Przedsiębiorstwa społeczne nie są bowiem nastawione na maksymalizację zysków właścicieli czy udziałowców. One w swoich działaniach biznesowych skupiają się na społecznie użytecznych celach, a środki, jakie wypracowują przeznaczają na cele społeczne.

Szczegółowe informacje dot. przedsiębiorstw społecznych w Polsce dostępne są na stronie:
http://www.bazaps.ekonomiaspoleczna.gov.pl/

Podobne informacje:

***
OWES

Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego.