15 nowych miejsc pracy dzięki dotacjom OWES!

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) pozytywnie ocenił biznesplany trzech spółek z ograniczoną odpowiedzialnością non profit. Już niebawem powstanie w nich 15 nowych miejsc

W przypadku THS sp. z o.o. non profit Komisji Oceny Wniosków zdecydowała o przyznaniu dotacji na utworzenie czterech miejsc pracy związanych z cateringiem dietetycznym. Również na cztery miejsca pracy, które mają powstać w planowanym barze sushi dotację otrzyma Origami sp. z o.o. W przypadku Dorsz Kraft. sp. z o.o. non profit, która planuje uruchomienie spółdzielczego pubu komisja zdecydowała o przyznaniu dotacji na siedem nowych miejsc pracy.

Chcesz uzyskać dotacje na nowe miejsca pracy w przedsiębiorstwie społecznym?
>>Zapisz się na konsultacje online z doradcą OWES<<

Członkowie Komisji dokonali oceny merytorycznej biznesplanów zgodnie z Kartą oceny merytorycznej, następnie doprecyzowali swoje oceny i wyjaśnili wątpliwości dotyczące kwalifikowalności poszczególnych wydatków. Poniżej wyciąg z protokołu z dnia 17 grudnia 2020 r.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że dotacji na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych udzielamy w trybie ciągłym. Zdobyć można nawet 24 000 zł na utworzenie jednego miejsca pracy i do 300 000 zł na jedno przedsiębiorstwo społeczne. Uzyskać można także wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności do 1800 zł/m-c na każde stworzone miejsce pracy. Dotacje będą udzielane do wyczerpania środków!

Dowiedz się więcej o dotacjach dla przedsiębiorstw społecznych:

***
OWES

Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego.