Strefa Aktywności – miejsce z dobrą energią

“W zdrowym ciele, zdrowy duch” – ta maksyma świetnie sprawdza się w przypadku Fundacji “Mimitonia” z Czerwionki-Leszczyn. Ale nie tylko propagowanie aktywności fizycznej przyświeca jej działaniu.

Powszechnie panujący kult ciała, moda na bycie fit, chęć odstresowania się po ciężkim dniu w pracy – wszystko to powoduje, że zapotrzebowanie na miejsca propagujące zdrowy i aktywny styl życia wciąż rośnie. Trend ten wykorzystała Fundacja “Mimitonia”, która w Czerwionce-Leszczynach uruchomiła klub fitness “Strefa Aktywności”.

Propagowanie zdrowego stylu życia, codzienna aktywność fizyczna to nie tylko krótkotrwała, przemijająca moda. W dzisiejszych czasach to konieczność podyktowana współczesnym trybem życia. Fundacja chce udowodnić, że ta konieczność może przerodzić się w prawdziwą frajdę. Klub to miejsce stworzone z myślą o ludziach świadomych tego, że aktywność fizyczna może stać się prawdziwą pasją i zmieniać życie. “Mimitonia” udowadnia to już na samym początku swojej działalności. – W ciągu kilku miesięcy stworzyliśmy naprawdę solidną drużynę, która ma niespożytą energię i chęć do zmian – zarówno siebie jak i naszej lokalnej społeczności – mówi Magdalena Furmanek, prezes Fundacji “Mimitonia”.

“Strefa Aktywności” w centrum swojego zainteresowania stawia człowieka: Pacjenta/Klienta – jego zdrowie oraz dobre samopoczucie. W standardzie usług znajduje się kompleksowa diagnostyka terapeutyczna, czyli taki dobór aktywności ruchowych, które optymalnie pomogą osiągnąć i poprawić jakość życia uczestnika zajęć. – Ponieważ nasze podejście jest nieszablonowe, przez długi czas pracowaliśmy z całą kadrą nad podnoszeniem swoich kwalifikacji. Dążymy do tego, by każde zajęcia miały znamiona tzw. fizjotreningu, czyli przywiązywania ogromnej wagi do jakości i poprawności wykonywanych ćwiczeń – wyjaśnia Tomasz Cieślik, Wiceprezes Fundacji i wieloletni fizjoterapeuta.

W ofercie klubu znajdują się m.in. zajęcia: “Zdrowy kręgosłup”, “Tabata”, “Turbospalanie”, “Cross Trening”, a grafik uzupełniają zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci i dorosłych oraz masaże relaksacyjne i terapeutyczne. “Strefę Aktywności” najczęściej odwiedzają panie w wieku 20-40 lat, ale z oferty korzystają równie chętnie dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży i po porodzie oraz mężczyźni.

“Mimitonia” na tym nie poprzestaje. W niedalekiej przyszłości „rusza” z zajęciami  edukacyjnymi (w formie wykładów, eventów, szkoleń) z zakresu profilaktyki i działań prozdrowotnych, co jest niezwykle istotne w dobie postępujących chorób cywilizacyjnych. W tym zakresie spółdzielnia chce wprowadzić ogólnodostępny program badań profilaktycznych dzieci i młodzieży metodą FMS (testu badającego funkcjonalność pacjenta – przyp. red.).  – Siedziba Fundacji ma również spełniać zadanie ośrodka integrującego lokalną społeczność, z naciskiem na prorodzinny charakter i solidarność międzypokoleniową. Klub ma także spełniać funkcję miejsca spotkań towarzyskich – dodaje Magdalena Furmanek.

Wydaje się, że Czerwionka-Leszczyny zyskały coś więcej niż tylko klub fitness. Mieszkańcy wzbogacili się o miejsce “z duszą”, dobrą energią, w którym zadba się nie tylko o zdrowie, ale również miło spędzi wolny czas.

Kontakt:
ul. Piekarnicza 1, Czerwionka-Leszczyny
Facebook: fb.com/fitnessleszczyny
tel.: 780 101 055