Nocna Płyta

Miłośnicy muzyki będą mieli powód do świętowania jeszcze przed świętami! Na platformach streamingowych pojawił się debiutancki album Nocnej Orkiestry Eksperymentalnej (NOE). CRIS wsparł powstanie płyty. 

NOE to prężnie rozwijająca się formacja muzyczna silnie związana z Rybnikiem. Orkiestra została założona w 2021 roku przez kompozytora, dyrygenta i pianistę Piotra Kotasa. Muzycy występujący pod szyldem NOE wykonuję muzykę energiczną o zaskakującym i trudnym do zaszufladkowania stylu z pogranicza jazzu, elektro i muzyki współczesnej. Orkiestrę tworzy 23 młodych wszechstronnie wykształconych, profesjonalnych muzyków z całego śląska, głównie z Rybnika.

Koncerty formacji odbywają się w niespotykanej formule – pełnej humoru, integracji z publicznością oraz zbiorowych improwizacji. Podobnych doświadczeń dostarczają także nowe nagrania. Na płycie, jak twierdzą zaangażowani w powstanie płyty artyści, znaleźć można mnóstwo niekonwencjonalnych i eksperymentalnym zabiegów muzycznych.

Co z melomanami, którzy preferują muzykę na fizycznych nośnikach? Czeka na nich album w fantastycznej oprawie graficznej i niecodzienna obietnica zespołu. – Każdy „zasłuchany na śmierć” egzemplarz albumu zostanie bezpłatnie wymieniony na nowy – zapewnia Piotr Kotas.

Mecenasem wydawnictwa jest ALAN System.

Nocna Orkiestra Eksperymentalna uzyskała też wsparcie Miasta Rybnik.

„Nocna Płyta” w formie fizycznej jest dostępna w rybnickiej księgarni Orbita w Halo Rybnik oraz za pośrednictwem strony www.nocnaorkiestra.pl.