Zdobądź 33 000 zł na utworzenie jednego miejsca pracy w przedsiębiorstwie społecznym

Cały czas można składać wnioski o dotacje na tworzenie nowych miejsc pracy. Na utworzenie jednego miejsca pracy można pozyskać nawet 33 000 zł. Jeden podmiot może ubiegać się o wsparcie dotacyjne przy tworzeniu 10 miejsc pracy.

Spotkaj się konsultantem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) i dowiedz się, czy ta oferta jest dla Ciebie. Zapisz się na spotkanie, zadzwoń lub napisz do nas!

 • Aby wziąć udział w spotkaniu z doradcą OWES należy się >>zarejestrować<<. Zarówno godzina spotkania, jak i jego forma zostaną ustalone w trakcie wcześniejszego kontaktu telefonicznego. Konsultacje mają charakter indywidualny i są bezpłatne.
 • Aby dowiedzieć się więcej o dotacjach na tworzenie nowych miejsc pracy można także kontaktować się doradcą OWES telefonicznie lub mejlowo:
  Izabella Kaznowska
  izabella.kaznowska@cris.org.pl
  tel.: 739-55-12, wew. 12

Co to jest przedsiębiorstwo społeczne?
Przedsiębiorstwo społeczne to podmiot, który oprócz wypracowywania zysku, wyznacza sobie cele społeczne, na które przeznaczane są wypracowane nadwyżki. Może to być np. fundacja, spółka non-profit czy spółdzielnia socjalna.

Na jaką działalność można pozyskać dofinansowanie?
Nie ma ograniczeń dotyczących branży czy obszaru aktywności gospodarczej. Do tej pory dzięki dotacjom Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej uruchamiano lub rozwijano działalność w bardzo różnych dziedzinach. Były to m.in. placówki edukacyjno-opiekuńcze, firmy specjalizujące się w najmie krótkoterminowym, punkty gastronomiczne, usługi budowlane, firmy świadczące usługi księgowe i kadrowe, usługi porządkowe, ale także portal związany z branżą stomatologiczną czy przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem wyspecjalizowanych rozwiązań technologicznych dla domu (tzw. inteligentny dom).

Kto może skorzystać z dotacji?
Mieszkańcy oraz podmioty z terenu Subregionu Zachodniego Woj. Śląskiego (Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiaty: rybnicki, raciborski, wodzisławski).

Kogo można przyjąć na nowe miejsca pracy?
Miejsca pracy mogą być tworzone m.in. dla osób bezrobotnych lub z niepełnosprawnością.

Jakie inne formy wsparcia przysługują aplikującym o dotacje na tworzenie nowych miejsc pracy?
Usługi towarzyszące przyznawaniu dotacji to:

 • szkolenia podnoszące wiedzę i umiejętności potrzebne do założenia i prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego;
 • wsparcie w tworzeniu biznesplanu;
 • doradztwo biznesowe;
 • doradztwo prawne, księgowe, marketingowe;
 • szkolenia zawodowe i branżowe dla osób, dla których tworzone są miejsca pracy.

Dowiedz się więcej o przedsiębiorstwach społecznych i dotacjach OWES:

Wsparcie oraz dotacje udzielane są przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego (OWES). Chcesz wiedzieć czy możesz skorzystać ze wsparcia? Przyjdź na spotkanie z doradcą OWES.

***
OWES
Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego.