Wsparcie pomostowe dla przedsiębiorstw społecznych

OWES to nie tylko dotacje na tworzenie nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych, ale także wsparcie pomostowe na ich utrzymanie. W tym miesiącu z tej formy pomocy skorzystały dwa podmioty.

Tym razem nabór dotyczący przedłużonego wsparcia pomostowego został rozstrzygnięty po myśli LEKOM sp. z o.o. oraz Kupujemy.online sp. z o.o. Obie spółki non-profit otrzymały po 21 000 zł. Każda na utrzymanie pięciu miejsc pracy.

Wsparcie pomostowe dotyczy przedsiębiorstw społecznych, które w ramach działającego przy CRIS Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej skorzystały z dotacji i utworzyły nowe miejsca pracy. W ramach wsparcia pomostowego można finansować np. koszty ZUS, opłaty za czynsz lub za wynajem/dzierżawę pomieszczeń, koszty eksploatacji pomieszczeń (opłaty za energię, ogrzewanie, wodę) itp.

Chcesz uzyskać dotacje na nowe miejsca pracy w przedsiębiorstwie społecznym?
>>Zapisz się na konsultacje online z doradcą OWES<<

 

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że dotacji na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych udzielamy w trybie ciągłym. Zdobyć można nawet 24 000 zł na utworzenie jednego miejsca pracy i do 300 000 zł na jedno przedsiębiorstwo społeczne. Uzyskać można także wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności do 1800 zł/m-c na każde stworzone miejsce pracy. Dotacje będą udzielane do wyczerpania środków!

Dowiedz się więcej o dotacjach dla przedsiębiorstw społecznych:

Uwaga! Napisz lub zadzwoń i dowiedz się więcej:
Izabella Kaznowska
izabella.kaznowska@cris.org.pl

tel.: 739-55-12, wew. 12

***
OWES

Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego.