ETR

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS
[Tekst łatwy do czytania i zrozumienia – ETR]
Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS jest organizacją pozarządową. Organizacje pozarządowe to fundacje i stowarzyszenia. Organizacja pozarządowa to grupa ludzi. Razem zajmuje się ważnymi sprawami. Pomaga też innym ludziom.
CRIS współpracuje z władzami miasta Rybnik. Na przykład podpowiada co zrobić, by mieszkańcom lepiej się żyło, jak dostosować budynek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
CRIS realizuje projekty współfinansowane z pieniędzy Unii Europejskiej i urzędów miast.
Co możesz załatwić w CRIS?
CRIS jest ośrodkiem wsparcia ekonomii społecznej. Ośrodek wsparcia ekonomii społecznej w skrócie nazywa się owes. Ośrodek wsparcia ekonomii społecznej daje pieniądze pracodawcą na zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami i bezrobotnych.
CRIS robi programy Działaj Lokalnie i Śląskie NOWEFIO. W tych programach CRIS daje dotacje grupom, które mają pomysł na ciekawe działania w swojej okolicy. Dotacja to dodatkowe pieniądze. Żeby dostać dotację, trzeba napisać projekt do konkursu.
CRIS jest częścią Polskiego Alarmu Smogowego. Pomaga osobom, które chcą dbać o czyste powietrze.
CRIS pomaga osobom, które chcą założyć organizację pozarządową.
CRIS pomaga osobom, które chcą być wolontariuszami. Wolontariusz to osoba, która pomaga innym. Wolontariusz nie dostaje pieniędzy za pomoc.
Gdzie jest CRIS?
CRIS jest w Rybniku, na kampusie przy ulicy Rudzkiej 13C. Biuro CRIS jest na trzecim piętrze w budynku B. W tym samym budynku jest Uniwersytet Ekonomiczny i centrum zdrowia psychicznego.
Jak skontaktować się z CRIS?

Zadzwoń od godziny 9:00 do 15:00:
32 739 55 12

Wyślij e-mail:
cris@cris.org.pl

Wyślij list:
Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS
ulica Rudzka 13C 44-200 Rybnik

Opracowanie: Bożena Wiesiołek, Hanna Pasterny
Ilustracje: https://arasaac.org/
Konsultacja dostępności tekstu: PSONI Koło w Rybniku Warsztat Terapii Zajęciowej 2 “Latarnia”